Reklam
Ulti Clocks content

Haber7.com / 28 Ocak 2008

Dikkat, yeni bir pencerede aç. PDFYazdıre-Posta

Can almasa da
itibar alan kazalar...


Kimsenin ölmediği, hatta yaralanmadığı
bir kaza düşünün. Can ve mal kaybı yok
ama yarattığı hasar kolay onarılabilecek
gibi değil. Hasarı karşılamak
için sigorta şansınız da yok.


Tarif edilen kaza bir Medya Kazası!

Gazeteci ile konuşurken düşünmeden söylenen bir söz, ağızdan kaçabilecek bir ifade, geciken bir açıklama, bir duruş, bir dokunuş ansızın müthiş bir fırtınaya dönüşebilir. Yarattığı etki, kahredici bir itibar kaybı� İşte medya kazası budur.

Cinius Yayınları tarafından piyasaya sunulan Medya Kaza Raporları, iki deneyimli gazeteci Azime Acar ve Ender Bölükbaşı'nın imzasını taşıyor. Acar ve Bölükbaşı, dünyada ve Türkiye'de yaşanan belli başlı medya kazalarını cımbızlayarak örnek vakaları ele alıyor ve bu kazaları olay yeri bilirkişi heyeti titizliği ile inceleyip gözlemlerini aktarıyor.

Medyafobi şirketinin kurucusu Azime Acar, Ender Bölükbaşı ile birlikte başta uluslararası şirketler olmak üzere bu güne kadar pek çok kuruluşa "Medya ile İletişim" ve "Kriz İletişimi Eğitimleri" verdi, vermeye de devam ediyor. Bu eğitimlere katılan yöneticilere medya dünyasında sistemin nasıl çalıştığını ve medya ile iletişim kurmanın püf noktalarını anlatıyorlar. Ardından her hafta Medyafobi'nin internet sitesinde bu eğitimleri pekiştirmek amacıyla seçtikleri bazı olayları örnek vaka olarak ele alıyor ve inceliyor.

Medya Kaza Raporları, bu çalışmanın yarattığı bir ürün. İtibarlarını medya kazasına kurban etmek istemeyenlerin başucu kitabı olma özelliğini taşıyan Medya Kaza Raporları, kazadan korunmak ve ders almak isteyenlere rehberlik edecek.

Haber7.com 28 Ocak 2008