Reklam
Ulti Clocks content

Bianet / 28 Ocak 2008

Dikkat, yeni bir pencerede aç. PDFYazdıre-Posta

Şirketlere iletişim eğitimi veren gazeteci Acar ve Bölükbaşı'nın "medya kazaları" üzerine çalışmalarını derledikleri "Medya Kaza Raporları" Cinius Yayınlarından çıktı.

BİA Haber Merkezi - İstanbul

Gazeteciler Azime Acar ve Ender Bölükbaşı'nın "medya kazaları" üzerine yazdığı Medya Kaza Raporları başlıklı kitap Cinius Yayınları'ndan çıktı.

"Gazeteciyle konuşurken düşünmeden söylenen bir söz, ağızdan kaçabilecek bir ifade, geciken bir açıklama, bir duruş, bir dokunuş ansızın müthiş bir fırtınaya dönüşebilir. Yarattığı etki, kahredici bir itibar kaybı� İşte medya kazası budur."

Acar ve Bölükbaşı, dünyada ve Türkiye'de yaşanan belli başlı "medya kazaları"nı cımbızlayarak örnek vakaları ele alıyor ve bu "kaza"ları inceleyip gözlemlerini aktarıyor.

Medyafobi şirketinin kurucusu Acar, Ender Bölükbaşı ile birlikte başta uluslararası şirketler olmak üzere bu güne kadar pek çok kuruluşa "Medya ile İletişim" ve "Kriz İletişimi Eğitimleri" verdi. Bu eğitimlere katılan yöneticilere medya dünyasında sistemin nasıl çalıştığını ve medyayla iletişim kurmanın püf noktalarını anlatıyorlar.

Ardından her hafta Medyafobi'nin internet sitesinde bu eğitimleri pekiştirmek amacıyla seçtikleri bazı olayları örnek vaka olarak ele alıyor ve inceliyorlar. Kitap bu çalışmanın sonunda ortaya çıktı.(EÜ)

Bianet 28 Ocak 2008